Hristiyanlar Hz. Muhammed’e Neden İnanmıyorlar?

Hristiyanlar Hz. Muhammed’e Neden İnanmıyorlar?

Soru: Merhaba … Ben bir müslüman’ım ve Hz.İsa’ya inanıyorum ve çok seviyorum ama siz neden bizim peygamberimizi inkar ediyorsunuz ?

İncil’deki ayetlerde; İsa Mesih’ten sonra gelecek olup kendini peygamber ilan edecek olan sahte peygamberler olacağı belirtilmektedir. Muhammed bu tarife uymaktadır. Kutsal kitaplarımız Tevrat, Zebur, İncil bir birini destekler ve bir sonraki kitap bir önceki kitabın değiştirildiğini söylemez aksine kabul eder. Bu durumda 3 kitap bir birini destekleyerek ve tastik ederek süre gelmiş ancak Kuran ve Muhammed ise önceki 3 kitabın değiştirildiğini ve son kitap olarak Kuran olduğundan bahseder. Bize göre Tanrı’nın sözleri, yazıları değiştirilemez. İslamiyete göre Hz. İsa 3 yıl peygamberlik etmiş ve görevini tamamlayamadan göğe alınmıştır. Bize göre ise o daha önce peygamberler gönderen Tanrı en son olarak kendini insan bedeninde dünyada göstermiş ve bizimle birlikte olmuş, bizi kurtarmak için tamamlamaya gelmiştir.

Buraya Niçin Geldiğini Söyledi

“Ama İsa onları yanına çağırıp şöyle dedi: «Bilirsiniz ki, ulusların önderleri onları egemenlik hırsıyla yönetirler, ileri gelenleri de onlara ağırlıklarını hissettirirler. Sizin aranızda böyle olmayacak. Aranızda büyük olmak isteyen, diğerlerinin hizmetkârı olsun. Aranızda birinci olmak isteyen, diğerlerinin kulu olsun. Nitekim İnsanoğlu, hizmet edilmeye değil, hizmet etmeye ve canını birçokları uğruna fidye olarak vermeye geldi.».” (Matta 20:25-28)
“Öğrencilerine ders verirken şöyle diyordu: «İnsanoğlu, insanların eline teslim edilecek ve öldürülecek, ama öldürüldükten üç gün sonra dirilecek.» Onlar bu sözleri anlamıyor, İsa’ya soru sormaktan da korkuyorlardı.” (Markos 9:31-32)
” «Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlunu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, ama hepsi sonsuz yaşama kavuşsun. Tanrı, Oğlunu dünyayı yargılamak için dünyaya göndermedi, dünya O’nun aracılığıyla kurtulsun diye gönderdi. O’na iman eden yargılanmaz, iman etmeyen ise zaten yargılanmıştır. Çünkü Tanrı’nın biricik Oğlunun adına iman etmemiştir.” (Yuhanna 3:16-18) ” Baba’nın bana verdiklerinin hepsi bana gelecek ve bana geleni ben asla kovmam. Çünkü kendi isteğimi değil, beni gönderenin isteğini yerine getirmek için gökten indim. Beni gönderenin isteği şudur: bana verdiklerinden hiçbirini yitirmeyeyim, ama son günde hepsini dirilteyim. Çünkü Babamın isteği, Oğul’u gören ve O’na iman eden herkesin sonsuz yaşama kavuşmasıdır. Ben de böylelerini son günde dirilteceğim.»” (Yuhanna)

Image module

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.onlinekilisem.com/wp-content/uploads/2018/04/default_main_header.jpg);background-size: initial;background-position: center top;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}
error: Content is protected !!