Chat odamıza davetlisiniz

Paltalk Chat Odası

Image module

“Hristiyan Türk Sohbet – İncilin Müjdesi” odamızdaki  sesli ve yazılı sohbetlerimize siz de katılabilirsiniz. Sohbet odamızı bulabilmeniz için Paltalk Messenger  kurmanız, üye olmanız gerekmektedir.Sesli sohbet sistemini bu adresten indirebilirsiniz: http://www.paltalk.com

Ayrıca ANDROID ve IPHONE cep telefonu veya tabletlerle de PALTALK  uygulamasını kurabilirsiniz.
Web üzerinden giriş yapmak için tıklayın

Nasıl girebileceğinizi öğrenmek için Videomuzu izleyin

2005 öncesinde Türkiye grubundaki odalar, yanlıs amaçlı, hakaret içeren, küfürlü sözcüklerle açılmış olduğundan, yapılan şikayetler sonucunda sınırlandırılarak girişler, yıllık 60 dollar karşılığında paralı hale getirilmişti. Türkiye’deki internet kullanıcıları paralı üye olmadıkça Türkiye kategorisindeki odalara giremiyorlardı. Bu sınırlama Ağustos 2010’da kaldırıldı ve Türkiye’deki internet kullanıcıları Paltalk üzerindeki sanal sohbet odalarına engelsız ve ücretsiz olarak girmeye başladılar.
Özellikle gençler tarafından tercih edilen sanal sohbetlere yeni bir boyuk kazandıran Paltalk, kullanıcılarına 200 üyelik ücretsiz özel odalar açma, arkadaşlar arasında ücretsiz sesli görüşme ve 10 kişiye kadar karşılıklı konferans imkanı tanıyor. Paralı üyelik halinde video yükleme ve video konferans gibi özelliklere de sahip oluyorsunuz.
Paltalk kullanım dili ingilizce olduğundan orta derecede ingilizce bilginizin olması gerekmektedir. Hiç ingilizce bilmeyenler bile, kendilerine dil bilen birileri tarafından bir iki defa anlatıldığında, kendi başlarına bu sistemi kullanabilmekteler.
Paltalk sistemi, http://www.paltalk.com sayfasındaki sistemi indirip kurmanızla çalışan bir sistemdir. Sistemi indirip kurduktan sonra ‚ New User linkine giderek istediğiniz üye ismiyle, şifrenizi, emailinizi ve gizli sorunuzu yazarak üye oluyorsunuz. Giriş için PaltalkScene üzerindeki yere user name (Kullanıcı isminiz) ve password (şifreniz) vererek login (gir) tuşuyla giriş yapıyorsunuz. Girdikten sonra ortada sagda ALL ROOMS yazan yere tıklayarak, açılan pencerede Rooms List yazan oda kategorilerine ulaşıyorsunuz. Türkçe sohbetler için ilkin Europe, sonra Turkey tıklayarak Türkiye karegorisindeki sohbet odalarıyla karşılaşıyorsunuz. İstediğiniz, sizi ilgilendiren konularda açılmış olan odalara girebilirsiniz. Girdiğiniz odada sadece yazmak değil, ama aynı zamanda el kaldırarak mikrofonu alıp konuşmak gibi inter aktif özelliklerden de faydalanıyorsunuz. Türkiye saatiyle akşam saatlerinde daha çok oda ve ziyaretçi olduğunu anımsatalım.

Aşağıdaki video ile odaya nasıl giriş yapabileceğinizi izleyerek öğrenebilirsiniz:

Image

Sorunuz mu var? Bize yazın, cevap verelim

Image
Nasıl Hristiyan Olurum
Birlikte dua edelim
Bu inancı benimsediyseniz birlikte dua ederek iman edelim.
İman Edin
Image
Tanıklıklar
Sizlerden gelenler
İman edenlerin nasıl iman ettiklerine dair gerçek hikayeler, onların tanıklıklarını okuyun.
Okuyun
Image
Dua Edelim
Dualarınızı iletin
Her türlü dua isteğinizi bize iletin, kiliselerimizde sizin için dua edelim.
Dua isteği